fbpx

Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Wiedza

Kompleksowa obsługa ksiąg handlowych

Wszyscy przedsiębiorcy, których przepisy ustawy o rachunkowości zobowiązują do prowadzenia pełnej księgowości są zobligowani do prowadzenia szczegółowych informacji o dokonywanych w ramach firmy operacjach gospodarczych.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez nasze biuro księgowe to holistyczna usługa, dzięki której nasi klienci mogą poświęcić więcej środków i uwagi na najważniejszych kwestiach prowadzenia działalności gospodarczej. Wśród świadczonych przez nasze biuro rachunkowe usług znajdują się m.in.:

Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółek prawa handlowego

Sporządzamy sprawozdania finansowe złożone z bilansu oraz rachunku zysków i strat w sposób rzetelny i jasny do interpretacji, zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości. 

Weryfikujemy dokumentacje finansowe pod kątem zgodności z wymaganiami formalnymi i rachunkowymi wynikającymi z ustawy oraz opracowujemy zakładowe plany kont i bilans otwarcia. Prowadzenie ewidencji środków trwałych odbywa się zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Ewidencjonowanie księgi przychodów i rozchodów wymaga nie tylko zrozumienia aktualnych przepisów podatkowych, ale także znalezienia i wykorzystania odpowiednich, korzystnych rozwiązań podatkowych dla wspieranych przedsiębiorców.

Świadczymy usługi outsourcingu księgi przychodów i rozchodów (KPiR) w oparciu o najwyższe standardy. Na bieżąco śledzimy zmiany w przepisach oraz nadzorujemy zmiany normatywne w sferze rachunkowej.

Sporządzanie sprawozdań finansowych

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ciężkie w śledzeniu są stale zmieniające się standardy raportowania dla przedsiębiorców. Pomagamy skompilować sprawozdania finansowe oraz ujednolicamy metodologię raportowania dokumentacji tak, stworzyć spójną politykę rachunkowości w ramach struktur danego przedsiębiorstwa. 

W naszych działaniach wykorzystujemy tylko sprawdzone i wyłącznie efektywne narzędzia wspierające procesy efektywnego raportowania finansowego, dzięki czemu zyskasz czytelniejszy wgląd w aktualną kondycję finansową firmy.

Sporządzanie deklaracji podatkowych

W ramach szerokiej działalności naszego biura rachunkowego przygotowujemy również deklaracje podatkowe, na podstawie których nasi klienci mogą rozliczać się z urzędem skarbowym. Obowiązek ten dotyczy osób fizycznych i prawnych, które są zobligowane do przekazywania informacji o miesięcznych i rocznych dochodach oraz poniesionych kosztach do właściwego działu kontroli skarbowej.

Nasze usługi obejmują wypełnianie i składanie do odpowiedniego organu podatkowego deklaracji PIT, CIT i VAT — w zależności od adekwatnego typu opodatkowania.

Kompleksowa pomoc w zarejestrowaniu firmy

Zakładanie firmy to szereg czynności o charakterze administracyjnym. Od lat pomagamy w zakładaniu wszystkich rodzajów spółek prawa handlowego. Na podstawie szczegółowego wywiadu doradzimy jaka forma prawna będzie najkorzystniejsza dla Twojego biznesu. Następnie przygotowujemy niezbędne dokumenty rejestracyjne firmy; prowadzenie ewidencji działalności gospodarczej oraz pomagamy przejść przez proces rejestracji w KRS, US, ZUS, GUS.

Z nami założenie firmy będzie znacznie szybsze i łatwiejsze oraz pozwoli Ci skupić się na części merytorycznej pracy w Twojej firmie.

Reprezentacja przed organami państwowymi

Zajmiemy się reprezentacją firmy przed instytucjami kontroli państwowej i organami administracyjnymi dla wszystkich form prawnych działalności gospodarczej w Polsce. Wspieramy Klientów w przygotowaniu niezbędnych pism w sporach administracyjnych, a także chronimy ich interesy w procesie administracyjnym (składamy odwołania i skargi do sądu administracyjnego, dbamy o prawidłowe i terminowe prowadzenie postępowań spornych).

Z naszą pomocą w bardzo prosty sposób pozbędziesz się wielu uciążliwych obowiązków, które będziemy wykonywać w Twoim imieniu .

Pełna księgowość na wyciągnięcie ręki!


Usługi prowadzenia pełnej księgowości świadczymy zarówno na rzecz małych i średnich, jak również dużych firm z terenu miasta Wrocław, Świdnica, Wałbrzych oraz okolicznych miejscowości. Obsługujemy księgi rachunkowe przedsiębiorstw działających na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim, a także miedzynarodowym. Dzięki outsourcingowi księgowości nasi klienci zyskują stałego i sprawdzonego doradcę, który nie bierze wolnego i zawsze stawia się na wezwanie. Zewnętrzne biuro księgowe eliminuje wysokie koszty związane ze szkoleniami niezbędnymi w ramach prawidłowego wykonywania obowiązków przez dział wewnętrzny firmy. Sprawdź sam — najwyższa jakość gwarantowana!

Strona główna